Trespa

Firma Trespa International B.V. to wiodący innowator w branży materiałów architektonicznych uznawany za pierwszego wytwórcę wysokiej jakości płyt do zastosowań zewnętrznych, na elewacje oraz na powierzchnie wewnątrz budynków.

Firma Trespa zyskała międzynarodowe uznanie dzięki swojemu produktowi oraz jego wpływowi w rozwój architektury. Podstawowa linia produktów to Trespa® Meteon®. Trespa® Meteon® to wytwarzane pod wysokim ciśnieniem dekoracyjne płyty laminowane (HPL) o zintegrowanej powierzchni, wykonanej przy użyciu własnej, unikalnej technologii utwardzania wiązką elektronów (EBC). Zawartość nawet do 70% włókien drzewnych i żywic termoutwardzalnych w wytwarzanym pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze produkcie pozwala na uzyskanie płyt o dużej gęstości i dobrym współczynniku masy do wytrzymałości.

Stała, wysoka gęstość płyt Trespa® Meteon® gwarantuje trwałe osadzanie wkrętów, śrub i innych mechanicznych elementów mocowania. Płyty Trespa® Meteon® charakteryzują się dobrą wytrzymałością na ściskanie i rozciąganie oraz doskonałą odpornością na wyrywanie i uderzenia, a jednocześnie łatwo poddają się obróbce.

Gama produktów Trespa® Meteon® jest objęta 10-letnim okresem gwarancji.

Peron Dworca PKP w Krakowie. Obudowy słupów z płyt HPL produkcji Trespa. Peron Dworca PKP w Krakowie. Obudowy słupów z płyt HPL produkcji Trespa.

Peron Dworca PKP w Krakowie. Obudowy słupów z płyt HPL produkcji Trespa Meteon.

Trespa Virtuon